• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

wycinanie metali

17 października 2012
wycinanie metali

Pokład metalu - to operacja, w którym narzędzie tnące, np dłuta jest usuwany z przedmiotu obrabianego i dodatkowe warstwy metalu lub pokroić go na kawałki. Pokład używany podczas obróbką jest już trudne do spełnienia. Wyprodukować w imadle lub kowadła na płytkę, stosując młotka stołowej „kreytsmeysel” na zimno dłuto wiertniczy i Młot Kowal. Ścinka jest pionowa i pozioma. Dłuta inną lokalizację podczas operacji. skrawające pionowy przeprowadza się na kowadle lub płyty. Dłuto umieścić pionowo, a materiał do cięcia jest umieszczona na kowadle i płytki poziomej. poziome cięcie jest wykonywane w imadle. Tylna ścianka dłuto zatem zamontowany w stosunku do szczęk zaciskowych w przybliżeniu w płaszczyźnie poziomej, pod kątem 5 °, ale nie innych.

Głównym narzędziem do cięcia - dłuto i młotek udarowy. Zimno dłuta wykonana jest ze stali narzędziowej węglowej. Dłuto składa się z trzech części: roboczego, oraz prądem wtórnym. Praca lub cięcie w kształcie klina. kąt klina mierzy twardość materiału poddawanego obróbce. Wstrząs biegnie zwężający się ku górze, wierzchołku zaokrąglone. Środkowej części - jest coś dla objętych blokadą dłuta podczas pracy.

Dla większości powszechnie stosowanych materiałów, że zaleca się stosowanie następujących kątowe zwężająca 70 ° - w przypadku substancji stałych (takich jak żelazo), 60 ° - w przypadku materiałów o średniej twardości (stal), 45 ° - na miękkie (mosiądz, miedź), 35 ° - na stopów aluminium.

mass młoty są wykorzystywane do cięcia metalu ślusarza: 400 g, 500 g, 600 g i 800 g. Uchwyty do młotków wykonane są z drewna i tartaków lepkich, jeszcze jak brzoza, dąb, klon i jarzębina. Wszystkie uchwyty powinny być w kształcie owalnym, bez pęknięć i sęków.

Gdy materiał skrawania zaciska od poziomu elastycznego imadle bardzo mocno do górnego żebra wystaje ze szczęk 3 lub 4 mm. Pierwszy układ tnie się na całej długości półwyrobu. Po tym, przedmiot obrabiany ponownie uporządkowane do krawędzi 3-4 mm działał ponownie wycięte. Sekwencja ta stopniowo ścięcie materiału do pożądanej wielkości. Jeśli jest to konieczne, aby zmniejszyć natychmiast duże warstwy metalowej obrabianego przedmiotu o dużym obszarze, wyrób jest uchwycony w imadle, ścięcie dłuto sfazowanie za pośrednictwem „kreytsmeyselya” przecinać poprzeczny rowek, wycina się, a następnie do wszystkich wykonywania krawędzi skrawającej. Narzędzia ręczne są ostrzone na szlifierce. Podczas ostrzenia narzędzi ostrze nagrzewa się, więc jeśli nieprofesjonalnego podejścia do tej pracy, może wystąpić święto. Jeśli nie jest to wakacje, to narzędzie traci twardość odpuszczanie i staje się niezdolny do przeprowadzenia dalszych prac.

16 października 2012
18 października 2012