• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Norylsk Nikiel: kolejny krok w ramach projektu współpracy z Indonezji

12 września 2012
Norylsk Nikiel: kolejny krok w ramach projektu współpracy z Indonezji

Podczas szczytu, „Asia-Pacific Economic Współpracy-2012” (po raz pierwszy odbyła się w Federacji Rosyjskiej), szef Zarządu MMC „Norilsk Nickel” Vladimir Strzhalkovsky spotyka się z prezydentem Indonezji S. B. Yudoyono. Negocjacje zakończyły się podpisaniem „Porozumienia intencyjnego”, regulujące stosunki między stronami w realizacji wspólnych projektów „Norylsk Nikiel” i Ministerstwo Przemysłu Indonezji.

Spotkanie poprzedza podpisanie wspomnianego dokumentu, strony omówiły możliwości udziału „Norilsk Nickel” w rozwoju złóż miedzi i niklu w Indonezji, a perspektywy budynku (również z udziałem rosyjskiej spółki) kompleksu wytapiania duży miedzi w kraju. Podczas rozmów, przedstawiciel rosyjskiej firmy, planuje zainwestować w projekt, poruszył kwestię udzielania świadczeń dla przyszłości spółki joint venture i otrzymał od potwierdzenia towarzyszem gotowości rządu Indonezji świadczenia takich preferencji.

Nedra Indonezja są zainteresowani w zarządzaniu „Norilsk Nickel” przez długi czas. Pierwszy rosyjski-indonezyjski „Memorandum of Understanding” (wtedy - teraz Nusantara Smelting) zarząd spółki podpisał w maju ubiegłego roku. Teraz relacja pomiędzy MMC i rządu z największych krajów w Azji Południowo-Wschodniej rozwija się bardziej dynamicznie: Strony planują przejść na etapie prac projektowych na niektórych projektów przed końcem tego roku.

10 września 2012
13 września 2012