• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Aperam proponuje, aby polityka edukacja ceny stali nierdzewnej bardziej elastyczne

13 września 2012
Aperam proponuje, aby polityka edukacja ceny stali nierdzewnej bardziej elastyczne

„Stal” podział „ArcelorMittal” - firma „Aperam” - oferty w celu optymalizacji cenowej w stosunku do produktów wykonanych ze stali nierdzewnej. Zdaniem szefa organizacji - Panu Darmayana, mechanizmu ustalania cen działania dzisiaj w sektorze jest nieskuteczne i wymaga poprawy.

Przypomnijmy, że do producentów Data stali nierdzewnej, co do zasady, tworzą własne cenniki w odniesieniu do dwóch parametrów: wartość metali nieszlachetnych (skorygowane niezwykle rzadko) i tzw „dopłata” (dodatku, co miesiąc zmieniają się proporcjonalnie wibracje kosztować pierwiastki stopowe). Taki system często daje „niepowodzenie”. Na przykład, niedawno głównych europejskich producentów stali nierdzewnej (Outokumpu, Aperam, ThyssenKrupp i Acerinox) zmniejszona pomoc dla stopów, ale kupujący metalowej powierzchni dolara nie wyczuł zmiany jako notowań euro wyścigi w stosunku do dolara amerykańskiego praktycznie wyrównać tę różnicę.

Z powodu braku elastyczności obecnego systemu cen, dyrektor wykonawczy «Aperam» zaproponowała aktualizację istniejących mechanizmów. „Musimy szybciej reagować na sytuację na rynku, dlatego nasza firma proponuje wprowadzenie systemu krótkotrwałego działania cen i możliwość elastycznego zmienić je w zależności od codziennej zmiany notowań niklu na giełdach” - powiedział Pan Darmayan.

12 września 2012
14 września 2012