• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Kontrola i wykończenie z metalu

7 listopada 2012
Kontrola i wykończenie z metalu

Przed połowu oko bezpośrednio do konsumenta, podlega kontroli metalu i różnych operacji wykończeniowych. Można je podzielić na dwie kategorie:
- wyeliminowanie wad powierzchniowych (usuwania kamienia, czyszczenia powłoki);
- poprawa parametrów geometrycznych gorąco.
Wady powierzchniowe mogą być widoczne gołym okiem, a wykrywalne tylko za pomocą specjalnych urządzeń.
walcowane Kontrola rozpoczyna się w obrabianych step szacunków (Bloom i płyty). Zgodnie z zasadą procesu spadkowego, błąd preform przenosi się do gotowego produktu. W przypadku procesu walcowania - wady rozciągnięty proporcjonalnie toczenia z metalu. W związku z tym dokładne czyszczenie powierzchni prowadzi się po pierwszym etapie procesu walcowania - po kwitnieniu lub slabbing młyna. Zgodnie z praktycznym doświadczeniem większości przedsiębiorstw, eliminacja wad wyrobu gotowego kosztuje znacznie droższe i ma dużą złożoność w porównaniu z końcami na półprodukt etapie. Dlatego toczenia planów produkcyjnych operacji wykończeniowych pierwotnej w początkowych etapach całego procesu.
Kontrola wyrobów długich do wglądu i zamarł losowo wybranych sond. Ale walcownia przemysł bardzo wysokie prawdopodobieństwo zapobieżenia małżeństwo w takiej metody oceny.
Szeroki cel metalowy kontroli powinny być kierowane bezpośrednio do sposobu streamingu, w tym specjalnego urządzenia sterowania i kontroli w kroczącym konstrukcji młyna. Idealnie połączone oddzielne zespoły takie Aggregate zebranych muszą być wyposażone w czujniki zwrotne: po wykryciu niedokładności geometryczne wychodzący sygnał danych wchodzi do toczenia system kontroli młyn regulacji położenia organów roboczych stoi.
Odkryj wada jest niewielka, powinna zostać wyeliminowana bez utraty jakości produktu. Dla wyrobów długich często korzystają z ciągłą technologię odizolowania. Następuje to również usuwanie zgorzeliny i rozszerzającej prawidłowy kształt przekroju walcowania.
Korzystanie z narzędzia ściernego i typ ostrza iglofrezerovanie, narażenia na prąd elektryczny. Bezpośrednio odpędzania metali szlifierek opracowano specjalny projektowych. Dla walcowanych przekroju okrągłym zyskał popularność wystarczająco centerless szlifowania półautomatycznego zakres przetwarzania wielkości w zakresie od 0,15 do 250 mm. Płaski kształt i Wypożyczalnia sprzętu jest czyszczony za pomocą pasów ściernych. Metodę tę stosuje się do oczyszczania dużych stopu i stali żaroodpornych, otwierając możliwość lokalnego przetwarzania.
Najbardziej powszechną metodą usuwania zgorzeliny z metalowej pozostaje trawiona w kwasie. Jednym z najbardziej zaawansowanych metod czyszczenia śrutowanie metody: drażetkach stado do powierzchni metalu przy dużych prędkościach, usuwania wad powierzchniowych w małych porcjach. Ten typ instalacji jest nie tylko wydajne, ale drogie i określa ich rzadkiego używania.
Najbardziej odpowiedzialny wykańczania operacji walcowania młyn jest korekta - korekta błędów geometrycznych kolejno stabilnego działania siły na powierzchni pręta. Reference opracowany specjalny sprzęt do tego celu, zapewniając wysoką wydajność i dokładność produkcji.

6 listopada 2012
8 listopada 2012