• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Norylsk Nikiel inicjowane innym badaniu

17 września 2012
Norylsk Nikiel inicjowane innym badaniu

Prawnicy MMC „Norilsk Nickel” złożyli w sądzie polubownym kapitał na uchylenie FAN decyzji Rosji (Federalna Agencja podglebie użytku) na wynik konkursu o prawo do rozwoju złoża „October” (zachodnią część kopalni) i „Norylsku-1” (południowym stoku rudy).

Dokumenty dostarczone przez przedstawicieli „Norilsk Nickel” na boisku, mówi wiele naruszeń popełnionych przez organizatorów w imprezie. W szczególności, zgodnie z inicjatorów postępowania komisja przetargowa została założona nieprawidłowo, wymagania dotyczące ochrony środowiska rozpatrzenia projektów rozwojowych nie zostały uznane, jako zbyt mało uwagi poświęcono kwestii bezpieczeństwa narodowego. W związku z tym, prawnicy górnictwa i przedsiębiorstw metalurgicznych nalegać na przeprowadzenie obiektywnego wyboru właściciela licencji na rozwój tych dziedzin i są zachęcani do identyfikacji właściciela majątku przez urządzenie aukcji.

Przypomnijmy, że oferta dla rozwoju kopalń Federalna Agencja podglebie użytkowania wymienionych powyżej odbywa się na początku lata tego roku. Zgodnie z decyzją Komisji, depozyt „Norylsk-1” poszedł do JSC „Amur Artel” i konkurencji w stosunku do „Październik” (z powodu braku kandydatów innych niż „Norilsk Nickel”), organizatorom za nieważne.

14 września 2012
18 września 2012