• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Ceny eksportowe dla stali nierdzewnej z chińskich producentów nadal będzie spadać

21 sierpnia 2012
Ceny eksportowe dla stali nierdzewnej z chińskich producentów nadal będzie spadać

ceny stali nierdzewnej z chińskich hutników kontynuuj spada. W szczególności zarządzanie Taigang nierdzewnej firmy już zapowiedział korektę kosztów stali odpornej na korozję dla zagranicznych nabywców w umowie października. Począwszy od tego miesiąca, najlepiej sprzedających się pozycji w cenniku producent w stosunku do cen dla przesyłek września spadnie do 100 dolarów za tonę.

Kilka dni przed zamiarem zmniejszenia kosztów stali nierdzewnej dla klientów zewnętrznych zgłaszanych przez przedstawicieli innych firm stalowych z Chin - Corporation Baosteel. W październiku gorąco walcowanych wyrobów płaskich ze stali nierdzewnej austenitycznej klas tego producenta będzie tańsze dla zagranicznych kontrahentów do 50 USD za tonę.

Obie firmy spadek cen eksportowych dla produktów określonych jako przymusowej kroku, do którego producenci stali nierdzewnej naciskają na długi nurkowych notowań niklu i niskiej aktywności zakupu, ze względu na niestabilność sytuacji gospodarczej na świecie. Jednak dla tych działań istnieje inny powód: analityków prognozy dla chińskiego nadpodaży na rynku stali nierdzewnej (na przykład, eksperci sektora, opublikowane przez China Daily, nadmiar metalu w kraju w 2015 roku wyniesie 4 mln ton.). I to jest dla chińskich producentów mogą wskazywać na potrzebę ponownej oceny priorytetów dla wzmocnienia pozycji na rynkach krajowych i zagranicznych.

20 sierpnia 2012
22 sierpnia 2012