• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Udział kopalni niklu Woroneżu rozwiązany

16 lipca 2012
Udział kopalni niklu Woroneżu rozwiązany

FAS Rosja (Federalny Urząd Antymonopolowy Service państwa), mogą odkupić aktywa UMMC Mednogorsky miedzi i siarki roślinę, która jest faktycznym właścicielem licencji na rozwój złóż niklu w regionie Woroneżu - Elkinskoe i Elan. Tak więc, JSC Ural Górniczo-Hutnicze Spółka będzie prawnie prawowity właściciel ITC i wszystkie jej aktywa (poprzednio formalnie jest jedynie częściowa własność UMMC).

Wniosek o nabycie przedstawicieli roślin Mednogorsky Ural spółek grupy złożone z FAS na początku zeszłego miesiąca. Pracownicy agencji państwowych rozpatrzyła petycję, a opierając się na działającej rosyjskiego prawa konkurencji, wziął na pozytywną decyzję.
W świetle ostatnich wydarzeń (w tym także - niedawną odmowę „Norilsk Nickel” zakwestionowania wyników konkursu o prawo do tantiem w obszarze Novokhopersk) możemy założyć, że udział Elkinskogo Elan i złóż miedziowo-niklowych jest rozwiązany całkowicie. Pozostaje otwarta tylko kwestia uzgodnienia projekt rozwoju publicznej Volgograd i Woroneżu obszarach uznawanych za niebezpieczne dla produkcji niklu ekologii krawędzi. Jednakże, zgodnie z UMMC dyrektora generalnego - Andrew Kozitsyna depozyty wydobycie niklu zostanie przeprowadzona metodą górnictwa i przetwórstwa - wykonywane w Kirowogradskaja. Dlatego też ryzyko projektu do krawędzi ekologii nie będzie tak - nie powinny powodować popularne niepokoje - szef Ural firmy.

13 lipca 2012
18 lipca 2012