• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Wykonywanie zwłaszcza cienkościennych rur ze stali nierdzewnej

14 września 2011
Wykonywanie zwłaszcza cienkościennych rur ze stali nierdzewnej

Do wytwarzania rur ze stali nierdzewnej przez walcowanie na zimno części metalowej jest tracona.

Polerowane rury ze stali w ciągłym sposobie centerless Szlifierka szlifowania lub polerowania lub w lokalnym uszkodzonych miejscach. Ponieważ głębokość szlifowania jest zależne od lokalizacji i głębokości wad, w niektórych obszarach, obrabianego przedmiotu do szlifowania odpady ze stalowej rurze średnio 2,5% w stosunku do wagi preformy. Przy włączaniu i nudny stracił więcej metalu - to zależy od głębokości warstwy obierania.

W przypadku wytrawiania stali metalowej rury stalowej - straty 0,5% do trawienia. Jako jeden walcowania rura ze stali nierdzewnej, może przyczyniać się do 3 - 4 trawienia i jeden wyjaśnienia utrata wyniosła 1,5% początkowej masy rurę dochodzącą do obróbki.

Po wygrzewaniu, strata na wadze - 0,75% i 1% w czasie utwardzania.

Jeśli rury ze stali nierdzewnej przed wyżarzania i hartowania ogrzewano w obojętnym piecu z atmosferą, a utrata skala jest zmniejszona do 0,1% (w zależności od szczelności pieca czystość gazu obojętnego ochłodzono w rurce pieca lub na zewnątrz niej, i tak dalej. G).

Podczas toczenia z nierdzewnych rur małżeństwo jest możliwe z kilku powodów. Podczas toczenia wyliczoną „normalne” małżeństwo 1%. Gdy znakomita praca personelu małżeństwa technologiczne mogą być całkowicie wyeliminowane.

Nerzhaveyuschietruby przybyciu młyn do walcowania na zimno, są cięte prostopadle do osi rury, a końce muszą być nesmyatye technologii. Dlatego też, po zakończeniu obróbki cieplnej końcach rur ze stali nierdzewnej, rozciągających się na walcowaniu wtórnego - skrócona. Przycinanie rozmiarze 20 - 100 mm. Przy długości rur ze stali szlachetnej do 5 m, w młynie, w przypadku cięcia końce rur ze stali nierdzewnej przed walcowaniem stracił około 1%.

Jeżeli przewody rurowe są sortowane długości cięcia, długość końcach ciętych będzie wynosić około 500 mm, a - dla losowej długości 350 mm. Stosunek przycinania odpadów jest bezpośrednio zależna od długości rury ze stali nierdzewnej, po ostatnim walcowania jest 2,5-1,75% 20 m długości rury Jeżeli długość rury 7 m. - odpadów zwiększy się do 7%.

Po dostarczeniu rury ze stali nierdzewnej nie jest eliminowany jako ewentualnego meczu niewoli, muszle, okrążenia, pęknięcia, falistości i tym podobne. N., wykryty po końcowym walcowaniu i nie do naprawienia. Po dostarczeniu stali rury końcowej proporcji małżeństwa - około 1,5%, przy czym doskonałą jakość brygad małżeństwa 0,2-0,3% lub mniej.

14 września 2011
15 września 2011